13. kolo Serie A: SPAL 2013 - ACF Fiorentina 1:1

Federico Chiesa slaví branku v síti SPAL
Federico Chiesa slaví branku v síti SPAL (zimbio.com)

Na půdě nováčka Fiorentina dlouho prohrávala a nakonec byla díky Chiesovi ráda alespoň za bod. V závěru měly fialky výhodu muže v poli navíc, ale nedokázaly ji zužitkovat.

Chiesa zařídil bod

Herní trápení Fiorentiny pokračuje. SPAL je z nováčků Serie A tím nejlépe připraveným a na hřišti to bylo znát, Fiorentina se do šancí dostávala jen sporadicky a naopak to byli domácí, kdo měl po většinu prvního dějství převahu. Zdálo se, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, poté si ale na Vivianiho trestný kop naskočil Felipe a hlavičkou orazítkoval tyř. Míč se vrátil do hřiště a Paloschi jej snadno dopravil do sítě.

Ve druhém poločase, také zásluhou střídání, hrála Fiorentina mnohem lépe. Ale navzdory zlepšení se do šancí dostávala jen stěží a domácí stále hrozili protiútoky. Nakonec se fialové přecijen dočkali vyrovnání, ovoce přinesla spolupráce Chiesa - Simeone, vyměnili si míč a na konci akce se Simeone objevil sám před brankářem soupeře a nezaváhal.

Co se povedlo a co nikoliv...

Opět se ukázalo, jak málo stačí a Fiorentina ztratí tvář. Absence Lauriniho a Théréaua oslabily fialky jak dozadu, tak dopředu, stejně tak přítomnost Maxiho Olivery v základní sestavě nechala zavzpomínat na Biraghiho, který ačkoliv sám není zrovna nejlepší levý bek na světě, je o dvě třídy lepší nežli zmíněný Uruguayec.

Světlo naděje a oživění hry přinesly příchody Babacara a konečně snad uzdraveného Saponary, víc než příznačné pak je, že vyrovnání zajistil Federico Chiesa.

Fiorentina (4-3-3):

Sportiello, Gaspar, Pezzella, Astori, Maxi Olivera (46' Babacar), Benassi, Sánchez, Veretout, Gil Dias (62' Saponara), Simeone, Chiesa. Trenér: Stefano Pioli.

SPAL (3-5-2):

Gomis, Salamon (46' Oikonomou), Vicari, Felipe, Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi (78' Schiavon), Mattiello, Paloschi, Borriello (58' Floccari). Trenér: Leonardo Semplici.

autor: Collin, vydáno 24. 11. 2017, zdroj: violachannel.tv, foto: zimbio.com

Archiv článků