14. kolo Serie A: SS Lazio - ACF Fiorentina 1:1

Babacar proměňuje penaltu a vyrovnává na 1:1
Babacar proměňuje penaltu a vyrovnává na 1:1 (zimbio.com)

Díky Babacarem proměněné penaltě dokázala Fiorentina vydolovat v úplném závěru alespoň bod. Výsledek tak dostal spravedlivou podobu, která odpovídá vyrovnanému průběhu utkání.

Video tentokrát Fiorentině pomohlo k bodu

Do sestavy se po zranění vrátili Théréau a Laurini, v záloze pak před Sanchézem dostal přednost Badelj. Fiorentina překvapivě na půdě silného protivníka měla od začátku více ze hry, ačkoliv se jednalo spíše o držení míče a manévrování, nežli o veliké šance. V nadějné příležitosti se po Chiesou zahájeném protiútoku ocitl Théréau, jenže mířil do Strakoshovy náruče.

Ve čtyřiadvacáté minutě přišla jako blesk z čistého nebe branka Lazia. Trestný kop Luise Alberta, De Vrij se odpoutal od bránícího hráče a hlavou usměrnil míč do sítě. Vyrovnat mohl o chvíli později Simeone po vybídnutí Chiesou, ale mířil trestuhodně nad. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Lazio.

I ve druhém poločase měla Fiorentina mírnou převahu, střelu Benassiho z druhé vlny dokázal Strakosha zneškodnit. Neujal se ani Chiesův pokus zevnitř vápna. V závěru to bylo naopak Lazio kdo mohl své vedení pojistit a zápas rozhodnout, ale několikrát se vyznamenal Sportiello, především jeho zákrok proti Parolově hlavičce z malého vápna se rovná vstřelené brance.

Nejblíže vyorvnání byla Fiorentina v nastaveném čase, když se po rohovém kopu Pezzella pokusil překvapit Strakošu nůžkami, gólman Lazia byl ale i tentokrát pozorný. Jenže celé situaci předcházel faul Caiceda právě na Pezzellu a rozhodčí po shlédnutí situace pomocí videa rozhodl nařídit pokutový kop. Míč si postavil Babacar, zachoval klid, poslal brankáře opačným směrem a vyrovnal!

Co se povedlo a co nikoliv...

Fiorentina silného soupeře mnohdy přehrávala a obdržená branka byla vlastně dost nečekaná. Nakonec se však fialovím, kteří tentokrát oblékli zelené barvy, vyplatilo bojovat o vyrovnání až do poslední minuty. Zajímavým tahem trenéra Pioliho bylo střídání kdy Lauriniho nahradil Vitor Hugo a formace se změnila na 3-5-2, navíc jako v minulém kole z lavičky příchozí Babacar a Saponara notně oživili hru a řekli si o místo v základní sestavě.

Utkání dvou tváři pro brankáře Sportiella. Několika důležitými zákroky svůj tým podržel a zabránil inkasování druhé branky, jenže jeho nepřesné výkopy nabídly soupeři hned několik šancí a dostávaly spoluhráče zbytečně pod tlak.