17. kolo Serie A: ACF Fiorentina - Genoa CFC 0:0

Giovanni Simeone po jedné z nevyužitých příležitostí
Giovanni Simeone po jedné z nevyužitých příležitostí (zimbio.com)

Druhá bezbranková remíza v řadě. Jenže jestli bod z Neapole měl cenu zlata, tak tentokrát musíme hovořit o ztrátě, Fiorentina měla Janov na lopatkách, ale nedokázala zasadit rozhodující úder.

Simeone a Biraghi neproměnili stoprocentní šance

Úvod zápasu patřil překvapivě hostům, kteří napadali rozehrávku Fiorentiny a nenchali ji v úvodní čtvrthodině vůbec hrát. Pak se ale situace na hřišti otočila a pánem byli fialoví. V první velké šanci se objevil Simeone jenž z nebezpečné blízkosti hlavičkoval, ale jeho pokus mířil nad. Neprosadil se ani Biraghi, Chiesa mu připravil centr jak na zlatém podnose, ale bohužel levý bek Fiorentiny není hráčem, který se dostává často do zakončení, a tak slibná příležitost zůstala nevyužita.

I další šanci fialových měl na svědomí Chiesa, jeho střílený centr ale ani Simeone ani Biraghi nedokázali tečovat do sítě. A první dějství tak skončilo za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli tlak Fiorentiny zesílil, Benassi mířil hlavou nad a neprosadil se po rohovém kopu ani Pezzella. V pětapadesáté minutě se uprostřed vápna v gólové šanci ocitl Simeone, bohužel s ní nenaložil nejlépe a přestřelil branku. Pioli poté sáhl ke střídání, Simeone a Théréau šli ze hřiště a nahradili je Babacar a Eysseric. Nejaktivnějším ale i nadále zůstal z útočného tria Chiesa. Bohužel tlak který Fiorentina měla po celý druhý poločas byl impotentní a ke změně skóre nevedl, zápas tak skončil 0:0

Co se povedlo a co nikoliv...

Utkání na které se dá nahlížet dvěma pohledy. Perfektní výkon směrem dozadu, Fiorentina soupeři vůbec nic nedovolila. Ale hra směrem dopředu drhla, hosté byli zavření ve vlastním vápně a nikdo z fialových nenašel způsob, jak tento val obelstít.