Navždy fialovým kapitánem - Davide Astori

Ciao Davide!

Davide Astori již za Fiorentinu nenastoupí. Na zranění či přestupy opor fialových barev jsme zvyklí, jenže Davide už se na hřiště nikdy nepodívá, v neděli 4. března 2018 totiž náhle zemřel.

Jednatřicetlietý obránce byl pilířem zadních řad Fiorentiny již čtvrtým rokem, jeho výkony na hřišti a postavení v kabině mu na začátku této sezony přinesly kapitánskou pásku. O uplynulém víkendu se Fiorentina připravovala na venkovní zápas v Udine, a zatímco se spekulovalo o tom, kdo nastoupí na levém křídle, a zdali obrana bude tvořena třemi, nebo čtyřmi hráči, přišla tato neuvěřitelná zpráva... Davide Astori, ač obvykle dochvilný, se opozdil na týmovou snídani. A bohužel ne proto, že by mu nezazvonil budík. Přinášíme slova Riccarda Saponary, jenž se se svým spoluhráčem a kamarádem velice tklivě loučí skrze Instagram.

«Ó kapitáne, můj kapitáne. Proč jsi se nepřidal k nám ke snídani? Proč jsi si nepřišel vyzvednout boty, které jsi měl před Marcovým pokojem a nepřišel sis vypít sklenici tvého oblíbeného pomerančového džusu? Tvrdí nám, že život běží dál, že je potřeba hledět vpřed, zvednout se a bojovat. Jenže to vše s vědomím tvé nepřítomnosti...»

«Kdo nám po ránu bude zvedat náladu nezaměnitelným úsměvem? Kdo se nás bude zvědavě vyptávat, co jsme dělali včera večer, aby se nad tím následně usmíval? Kdo bude v kabině hulákat na mlaďasy a dávat zodpovědnost těm zkušenějším? Kdo bude rozdělovat skupinky ke hraní baga? A kdo bude teď dovádět Marca Sportiella na play-stationu k šílenství? S kým budeme debatovat o jednotlivých dílech Masterchef, ptát se na doporučené florentské restaurace či diskutovat fotbalové zápasy shlédnuté v tv? O koho si teď budu opírat rameno při obědě po náročném tréninku?»

«No tak, vrať se, ještě musíš dokoukat LaLaLand, abychom ho poté mohli pořádně probrat, tak jako všechny ty ostatní filmy. Vrať se do Florencie, v sídle klubu na tebe čekají s novou smlouvou, i oni dokáží ocenit tvůj přínos pro naše mužstvo. Koukej opustit ten zpropadený pokoj, zítra tě budeme očekávat na tréninku.»

«V životě jsou lidé, které známe odjakživa, ale nikdy si k nim neutvoříme silný vztah. A pak jsou tu takoví jako Davide, se kterými se vytvoří pouto na vždy a stačí k tomu tak málo, jako tehdy - Benvenuto a Firenze Ricky - když jsi mě vítal. Ať už se teď nacházíš kdekoliv, i nadále pomáhej bránit naši branku a zdáli nás veď po naší cestě. Ó kapitáne, můj kapitáne. Navždy můj kapitáne.»

Ke slovům Rickyho Saponary se připojujeme i my, čeští fanoušci Fiorentiny. Partnerce, dvouleté dceři a rodičům tímto vzdáváme upřímnou soustrast a ty, Davide, odpočívej v pokoji, navždy zůstaneš jedním z nás!

ČLÁNKY NA TÉMA «Fialový zármutek, ciao capitano!»

autor: Collin, vydáno 5. 3. 2018, zdroj: fiorentina.cz, foto: violachannel.tv

Archiv článků