Florencie se rozloučila s Davidem Astorim

Florencie se loučí s D. Astorim
Florencie se loučí s D. Astorim (corrieredellosport.it)

V bazilice Santa Croce dnes proběhlo poslední rozloučení s kapitánem Fiorentiny Davidem Astorim.

Florencie, Fiorentina a celý fotbalový svět se dnes rozloučili s Davidem Astorim. Smuteční průvod se nejprve zastavil před stadionem Artemio Franchi, než konečně zamířil do centra Florencie, do baziliky Santa Croce, kde přišel na řadu smuteční obřad. Florencie se se svým kapitánem rozloučila jako s vlastním synem. Smuteční řeč za Fiorentinu pronesl Astoriho kamarád a spoluhráč Milan Badelj.

«Jménem týmu a celé fialové rodiny si beru slovo. Drahý Davide, pokusím se mluvit krátce a jasně, jak by sis to přál Ty. Začnu Tvým jménem, Davide, v hebrejštině znamená milovaný, mnozí králové měli jméno jako ty. A když se rozhlédnu kolem, vidím zástupy lidí, co se s tebou přišly rozloučit, a musím říct, že dávají tvému jménu za pravdu.»

«Tvým pronikavým pohledem dokážeš vniknout do nitra osob a zůstat tam. Ty nejsi jako ostatní, dokázal jsi nás pochopit, a ačkoliv neznáš všechny jazyky, dokázal jsi s námi hovořit, protože máš dar toho nejdůležitějšího jazyka, hovoříš srdcem. Sjednocoval jsi nás, ty mladší s těmi staršími.»

«Rád bych, aby tvůj otec a tvá matka věděli, že z tebe vychovali perfektní osobnost. Jsi syn a bratr, jakého by si každý přál mít. Jsi spoluhráč, kterého chce mít každý ve svém mužstvu, nemuseli jsme se ničeho obávat, protože jsme věděli, že je tu přeci Davide. Nezapomeneme na tvůj smích a radost, s jakou jsi s námi žertoval. Ty - světoznámý návrhář a ve volném čase fotbalista - jak jsi se rád nazýval, ty jsi fotbal. Ten pravý, čistý, jak ho hrávají děti.»

«V našich myšlenkách se upíráme ke tvojí rodině, k Francesce a princezničce Vittorii. Bude úkolem nás všech, až povyroste, vysvětlit jí, kdo je jejím otcem. Musí vědět, jaký jsi byl. Muž s velkým M.»

«Nakonec ještě vzpomínka, která i těm, kdo tě neznali osobně napoví něco o tobě. Ráno, když jsme chodili na fyzioterapii, jsi přišel vždy první a rozsvěcel světlo. Teď budeš tímto světlem pro nás.»

«Díky Davide.»

ČLÁNKY NA TÉMA «Fialový zármutek, ciao capitano!»

autor: Collin, vydáno 8. 3. 2018, zdroj: fiorentina.cz, violachannel.tv, foto: corrieredellosport.it

Archiv článků