Dávid Hancko: Nejlépe se cítím na levém beku

Dávid Hancko byl představen coby posila Fiorentiny
Dávid Hancko byl představen coby posila Fiorentiny (firenzeviolasupersportlive.it)

V úterý byla na tiskové konferenci představena jedna z letních posil - a vůbec první Slovenská fialka v historii klubu - obránce Dávid Hancko.

Ve fialovém s doporučením od Škriniara

Dávid Hancko je odchovancem Žiliny, v jejímž dresu, nejprve v rezervním týmu již coby sedmnáctiletý, začal získávat první zkušenosti s dospělým fotbalem. V sezoně 2017-2018 se stal hráčem základní sestavy a vysloužil si zájem mnoha zahraničních týmu, aby nakonec kývl na nabídku Fiorentiny. Fialky za jeho přestup zaplatily 3.5 milion eur.

Z počátku jej všichni považovali za středního obránce, Dávid to však uvádí na pravou míru. «Mám lepší levou nohu a cítím jistě na levém beku, ale neměl bych žádný problém se přizpůsobit ani středu obrany. Odjakživa mě to táhne dopředu, ale je mi jasné, že v Itálii má obranná fáze velký význam. I proto jsem zde, abych se v ní zlepšil. Při tréninku hraju hlavně nalevo, Pioli je skvělý trenér a určitě mi ukáže, v čem a jak se zlepšit.»

Dvacetiletý rodák z Prievidze měl nabídky i od dalších klubů, ale přednost dostaly fialové barvy. «Dostaly se ke mě nabídky z Anglie a ze Španělska, pro Fiorentinu jsem se rozhodl také proto, že se jedná o klub s bohatou historií. A mé pocity z prvních týdnů ve Fiorentině mě jen utvrzují v tom, že se jedná o správné rozhodnutí.»

V Itálii jsou i další hráči ze Slovenska. «Bavil jsem se s Milanem Škriniarem, do začátků v Itálii mi dal spoustu cenných rad. Také mě pozval na návštěvu, zcela jistě se za ním brzy vydám. Porovnávání se Škriniarem mě těší, protože je to vynikající fotbalista, v Itálii se již stal klíčovým hráčem. Doufám, že se mi brzy podaří vydobýt si obdobnou pozici.»

V přáteláku proti amatérskému celku Borgo Valsugana se Dávid Hancko hned dvakrát střelecky prosadil. «Těší mě, že jsem dokázal vstřelit branky a doufám, že mi to půjde i v důležitějších zápasech. Rád chodím dopředu při rohových kopech, budu to zkoušet i nadále.»

autor: Collin, vydáno 18. 7. 2018, zdroj: violachannel.tv, foto: firenzeviolasupersportlive.it

Archiv článků