Borja Valero, «turista», jenž si zamiloval Florencii

Klíčový muž Montellovy jedenáctky, španělský záložník Borja Valero, poskytl rozhovor pro televizní stanci ze své rodné země. Na kamery Canal+ hovořil o svém prvním půlroce ve fialovém, my vám přinášíme ty nejzajímavější pasáže.

«Ve Florencii je fotbal něco mimořádnéhé. Když se procházím městem, lidé mě zdraví a dávají mi najevo jejich podporu. Když jsme vyhráli v Miláně, čekali na nás na nádraží, obklopili nás a doslova nám líbali hlavy. Moc mě těší, jaké fotbal ve Florencii doprovází nadšení, stejně tak mi dělá velkou radost pocit, že patřím k nejoblíbenějším hráčům. Ve Florencii nikdy žádný španělský fotbalista neprorazil, mnoho lidí mě od přestupu do Itálie odrazovalo, tvrdili mi, že si nezvyknu na odlišný styl fotbalu. Myslím, že mé výkony jsou jim dostatečnou odpovědí.»

«Moc se mi líbí styl fotbalu, jaký náš trenér ordinuje. Vincenzo Montella je skutečná osobnost a inspiruje se španělským fotbalem. Je to převratné, v Itálii jej za to velice oceňují. Život ve Florencii jsem si zamiloval, moc rád se procházím po centru města. Už jsem si díky tomu vysloužil přezdívku: turista

«Hrajeme v rozestavení 3-5-2, což mi dává dostatek volného prostoru, často se také dostávám do dobrých střeleckých pozic. Snažíme se mít míč neustále v naší moci, což pomáhá i v defenzivní činnosti. Co se týká mých spoluhráčů, moc si cením toho, že mohu hrát po boku Alberto Aquilaniho, jenž má za sebou angažmá v Liverpoolu a poté s Lucou Tonim, ten v roce 2006 vyhrál Mistrovství světa a Zlatou kopačku. V kabině vycházím se všemi, samozřejmě mám nejblíže ke španělsky mluvícím, a také k Albertu Aquilanimu a našemu kapitánovi Manuelu Pasqualovi

«Mezi Fiorentinou a Juventusem panuje obrovská rivalita. Fanoušci mi ji osvětlili přes internet snad dva týdny předtím, než k našemu střetnutí došlo. Pochopil jsem, že pro ně je to nejdůležitější utkání sezony. Pro mě osobně bylo velkým momentem, když jsem se mohl na hřišti postavit Francescu Totti. Kdysi jsem při zápase Real Madrid - Roma byl jedním z těch, kteří odnášeli ze středového kruhu symbol Ligy Mistrů, když jsem procházel kolem Francesca, tak mě pozdravil. A teď jsem proti němu stál na hřišti.»

«Mnoho z nás, co teď oblékáme dres Firoentiny, jsme v minulosti působili ve Villarrealu. Je to ale jen velká shoda náhod. Ale nebudu zaskrývat, že mě těší, že jsem se zde setkal se spoluhráči z minulosti. Vždy jsem si přál hrát za Real Madrid, tento sen se však splní jen malému počtu odchovanců. Nemrzí mě to, s tím, jak se má kariéra vyvíjí mohu být jedině spokojený.»

autor: Collin, vydáno 29. 1. 2013, zdroj: firenzeviola.it, foto:

Archiv článků