Fiorentina představila dresy pro sezonu 2015-2016 od Le Coq Sportif

Fiorentinu bude oblékat francouzský Le Coq Sportif
Fiorentinu bude oblékat francouzský Le Coq Sportif (lecoqsportif.com)

Fiorentina dnes představila dresy pro nadcházející sezonu. Po třech rocích se španělskou značkou Joma dochází ke změně, v následujících pěti letech bude fialové oblékat francouzský Le Coq Sportif.

Španělská Joma oblékala Fiorentinu od sezony 2012-2013, především loňská kolekce byla terčem kritiky a Fiorentina se tak rozhodla pro změnu. A vydává se netradičním směrem, protože v následujících pěti letech budou fialky spolupracovat s francouzskou značkou Le Coq Sportif, která se do fotbalového světa po odmlce vrací.

Největší slávy dosáhl Le Coq Sportif v osmdesátých letech minulého století, když oblékal především reprezentační týmy. Mnozí určitě mají před očima italské dresy s límečkem, z MS 1982 na kterém squadra azzurra vyhrála zlato. Mezi hipstery jsou z téhož období od Le Coq Sportif oblíbené zejména dresy Kamerunu, Uruguay či Argentiny.

Dresy ve kterých bude Fiorentina hrát v příští sezoně si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže, na první pohled je chvályhodný odklon od zlaté barvy, kvůli které loňské dresy působily velice levně. Zajímavou novinkou je třetí dres, jenž je proveden ve tmavě modré barvě. A pochvalu zaslouží i obě varianty brankářského dresu s velkou lilií na levé straně.

Fotogalerie nového dresu a jeho variant

Nový domácí dres
Detail nového domácího dresu
Detail nového domácího dresu
Detail nového domácího dresu
Detail nového domácího dresu
Trenýrky k novému domácímu dresu
Detail trenýrek k novému domácímu dresu
Detail trenýrek k novému domácímu dresu
Nový dres pro zápasy venku
Třetí sada nového dresu
Nový brankářský dres, první varianta
Nový brankářský dres, druhá varianta

autor: Collin, vydáno 1. 7. 2015, zdroj: fiorentina.cz, lecoqsportif.com, foto: lecoqsportif.com

Archiv článků