Milinković-Savić nedorazí, z jeho přestupu se stala fraška

Sportovní ředitel Pradè moc důvodů k radosti nemá
Sportovní ředitel Pradè moc důvodů k radosti nemá (labaroviola.com)

Image Fiorentiny utržila další ránu. Kdyby to nebylo k pláči, dal by se nedoladěný přestup srbského záložníka považovat za komedii. A bohužel to není poprvé, co jednání o přestupech ve fialovém provedení připomíná kvalitou i provedením spíš venkovskou zábavu.

V sobotu odpoledne hřměl sportovní ředitel Daniele Pradè do mikrofonů přítomných novinářů, že Fiorentina nemá v úmyslu vodit za ručičku dvacetileté hošany, kteří ve světě fotbalu nic nedokázali. Sergej Milinković-Savić Fiorentinu neposílí, navdory dohodě s Gentem i hráčovým agentem a otcem v jedné osobě. Přitom zbývalo jen doladit detaily, zdravotní prohlídka a podpis v sídle klubu. Za přestup měla Fiorentina zaplatit šest milionů eur včetně 50 % ze zisku z dalšího prodeje a půl milionu eur za sezonu pro hráče.

Jenže Milinković-Savić si vyžádal dodatečný čas na rozmyšlenou, což vedení Fiorentiny rozlítilo a s hráčem jednání okamžitě ukončilo. Florentským bulvárním plátkům se podařilo zjistit, že důvodem proč Sergej neposílí fialové barvy má být nesouhlas jeho přítelkyně se stěhovaním do Florencie. Mnohem pravděpodobnější však je, že na poslední chvíli někdo - Lazio? - učinil hráči lepší nabídku. Ať už je důvod jakýkoliv, Fiorentině se podobné hloupé situace dějí mnohem častěji, než by bylo záhodno.

Nemusíme hledat v hluboké minulosti, například ještě neskončila ani sága Momo Salah, o které však již bylo napsáno víc, než si zaslouží. Dalším nepovedeným přestupem byl bulharský útočník Berbatov, ten ani do Florencie nedorazil. Vyrazil na cestu, ale poté co se dozvěděl o zájmu dalších klubů, zůstal vyčkávat v Mnichově, kde měl původně jen přesednout na let do Florencie.

Mounir El-Hamdaoui měl do Fiorentiny dorazit již v lednu 2012, jenže vše ztroskotalo na částce pro hráčova agenta, kterou nechtěli ani Fiorentina, ani Ajax zaplatit. Mounir nakonec do fialového dorazil o půl roku později, i když velkou stopu ve Florencii nezanechal. Nejspíš bez viny byla Fiorentina v případě nedotaženého příchodu záložníka Guido Pizarra, ten ve Florencii dokonce pobyl několik týdnů, jenže jeho vízum nedorazilo včas a tak se musel vrátit do Jižní Ameriky.

A nakonec si připomeňme horečné odpočítávání do konce přestupního termínu a očekávání, zdali dorazí tranferkarta Santiaga Silvy. V tomto případě se však vše stihlo doslova za pět minut dvanáct. To, že se jednalo a nepříliš dobrého hráče, je už jinačí příběh.

autor: Collin, vydáno 27. 7. 2015, zdroj: fiorentina.cz, foto: labaroviola.com

Archiv článků