Fiorentina uzavřela účetnictví za rok 2015 se ztrátou 14 milionů eur

Andrea Rogg na tiskové konferenci
Andrea Rogg na tiskové konferenci (gazzetta.it)

Ve čtvrtek se konala schůze představenstva klubu, na které došlo k projednání účetnictví za minulý rok. V pátek pak generální ředitel klubu Andrea Rogg předstoupil na tiskové konferenci před novináře, aby podal bližší vysvětlení.

Oficiální prohlášení ze stránek ACF Fiorentina:

Představenstvo klubu se dnes (ve čtvrtek 18. února) sešlo pod dohledem presidenta klubu Dr. Mario Cognigniho za účelem projednání účetní závěrky pro kalendářní rok 2015.

Příjmy klubu byly v roce 2015 ve výši 130 milionů eur, zatímco výdaje dosahovaly 144 milionů eur. Klub byl v minulém roce v mínusu i navzdory růstu příjmů (+36 milionů eur v porovnání s rokem 2014), tento nárust byl způsoben především prodejem hráčů.

Roční uzávěrka bude v této podobě předložena akcionářům klubu k odsouhlasení na začátku března.

Do klubu akcionáři vloží 19 milionů eur, které se tak přidají k již 250 milionům eur, které rodina Della Valle dala na provoz klubu od roku 2002, kdy je jeho majoritním vlastníkem.

Během tiskové konference pak generální ředitel klubu Andrea Rogg podal podrobnější vysvětlení. «Klub cítí potřebu upřesnit závěry schůze představenstva. Účetní uzávěrka bude odsouhlasena 8. března, není vyloučené, že ještě dojde k menším změnám. Jsme spokojeni se zvýšením příjmů, dosáhli jsme na 130 milionů, především díky prodejům Cuadrada a Saviče. Bohužel tyto příjmy prozatím nejsou schopné pokrýt veškeré výdaje, v celkovém součtu tak klub v minulém roce měl ztrátu 14 milionů eur. Klub splňuje veškeré požadavky Uefa a v případě kvalifikace do pohárů se bude moct Fiorentina bez problémů přihlásit. Majitelé klubu dají do klubové kasy 19 milionů, 14 nestačí, protože například prodeje Saviče i Cuadrada jsou na splátky.»

«Platový strop máme 60 milionů eur, nechceme jej snižovat na 45, jen proto, abychom nebyli ve ztrátě. Také proto, že by to ohrozilo sportovní cíle klubu. Nutno ale dodat, že v porovnání se sezonou 2014-2015 se nám podařilo zmenšit rozpočet na platy o 12 milionů eur. Další výdaje? Nákupy hráčů především, dále pak administrace klubu, cestovaní k zápasům a samozřejmě platy zaměstnanců, kterých má Fiorentina v tuto chvíli více než sto.»

«Zdali jsme spokojení s příjmy? Víme, že se máme stále v čem zlepšovat. Musíme najít hlavního sponzora a nebráníme se ani dalším typům partnerství. Víme jaké jsou naše nedostatky, snad se nám je podaří co nejdříve vyřešit. Rádi bychom také na stadion dovedli mnohem více turistů.»

«Poplatky hráčským agentům tvoří přibližně 10 až 12 procent všech výdajů. Co se týká pravidel finančního fair play, je povolený schodek cca třiceti milionů eur.»

«Pro srovnání, před utkáním s Tottenhamem jsme porovnávali naší ekonomickou situaci a čísla hovoří jasně: Tottenham má příjmy ve výši 300 milionů eur za rok, rozpočet na hráčský kádr dosahuje 120 milionů eur. A přitom myslím, že tak propastný rozdíl nebyl ve čtvrtek na hřišti znát.»

autor: Collin, vydáno 20. 2. 2016, zdroj: violachannel.tv, foto: gazzetta.it

Archiv článků