Pasqual se loučí: «Není to sbohem, ale na shledanou»

Manuel Pasqual se loučí s Fiorentinou a Florencií
Manuel Pasqual se loučí s Fiorentinou a Florencií (corrieredellosport.it)

Dlouhých jedenáct let oblékal Manuel Pasqual dres Fiorentiny, předminulou neděli proti Palermu nastoupil coby hráč fialek vůbec naposledy a po zápase se mu ze strany fanoušků dočkalo zasloužených ovací. Úplnou tečkou za jeho florentským působením byla středeční tisková konference.

«Žádný proslov jsem si nepřipravil, budu mluvit z patra. Rád bych poděkoval tamuto klubu a především rodině Della Valle, dlouhých jedenáct let jsem se zde mohl věnovat nejkrásnějšímu povolání co existuje. Ve Florencii jsem zakořenil, narodily se tu mé děti, velký dík patří i Florenťanům. Neděle 8. května se do mé paměti zapsala nesmazatelným písmem, očekával jsem rozlučku, ale nic tak velkého jsem si nepředstavoval, vyrazilo mi to dech - myslím, že pohled do mé tváře dával jasně najevo, jak jsem to prožíval.»

«Jediné čeho lituji je, že Fiorentina nebude jediným klubem Serie A, jehož dres jsem během mé kariéry oblékl, mrzí mě také, že jsme nikdy nic nevyhráli. Ale i když jsem ve Florencii nikdy nezvedl nad hlavu žádnou trofej, cítím, že odcházím coby vítěz, podařilo se mi dostat do srdcí fanoušků. Rád bych také poděkoval všem spoluhráčům, se kterými jsem od roku 2005 sdílel kabinu a rád bych takto veřejně pozdravil Toniho, jenž před několika dny ukončil kariéru.»

Důvody neprodlouženého kontraktu...
«Nechtěl jsem být na obtíž, už v minulé sezoně jsem byl málo vytížený a vedení mi dalo najevo, že by mě v případě nabídky nechalo jít. Ta opravdu přišla, ale Andrea Della Valle mě tehdy nakonec přesvědčil, abych zůstal. Před zápasem proti Palermu za mnou přišli Andrea Della Valle a ředitelé Rogg a Pradè a oznámili mi, že se mnou už sportovní úsek nepočítá. Býval bych byl rád, kdyby mi toto rozhodnutí sdělil sám ten, kdo jej učinil... Každopádně doufám, že se nejedná o sbohem Fiorentině, spíš o takové na shledanou.»

Nejkrásnější zážitky s Fiorentinou...
«Mám jich spoustu, první sezona, ve které jsem prorazil a podíval se až do reprezentace. I úspešná předkola Champions League stála za to. Ale asi nejkrásnější moment co si ponesu v paměti je oslava branky při zápase Coppa Italia proti Udinese v obležení fanoušků.»

Odebraná kapitánská páska a rady pro Gonzala...
«Nikdo mi nikdy oficiálně neřekl, že mi bude odebraná, pochopil jsem to jen z náznaků. Bylo to trenérovo rozhodnutí a myslím, že pokud to má někdo vysvětlit či okomentovat, tak on. Nemyslím, že je na místě, abych Gonzalovi dával nějaké rady, on sám si je moc dobře vědom, co to znamená být kapitánem v klubu, kde kapitánskou pásku navlékal Giancarlo Antognoni. Doporučit mohu mé číslo, rád bych aby jej převzal Davide Astori, charakterem jsme si podobní a má třiadvacítka by byla v dobrých rukou.»

Vztah s trenérem Sousou...
«Mrzí mě - pokud to bylo jeho rozhodnutí, nechat mě odejít - že mi jej nekomunikoval přimo, z očí do očí. Doufám ale, že se mu bude s Fiorentinou dařit, protože od teď má Fiorentina o jednoho fanouška víc.»

Budoucnost ve Fiorentině?
«Doufám, že jednoho dne se naskytne příložitost se vrátit. Během mé kariéry jsem nasbíral spoustu zkušeností, které by mohly být klubu kuprospěchu. Prozatím se ale stále vidím coby hráč, takže zatím ještě nemám moc jasno, co bych chtěl dělat až s fotbalem skončím.»

autor: Collin, vydáno 19. 5. 2016, zdroj: violachannel.tv, foto: corrieredellosport.it

Archiv článků