Europa League: PAOK FC - ACF Fiorentina 0:0

Nikola Kalinić v souboji o míč
Nikola Kalinić v souboji o míč (uefa.com)

Fiorentina má za sebou remizový vstup do Evropské ligy. Utkání v Soluni proti místímu PAOK nepřineslo mnoho fotbalové krásy, branky nenabídlo dokonce žádné.

Babacar měl velkou šanci, hosté zahrozili až v úplném závěru

Fiorentina měla po většinu utkání míč pod kontrolou, do opravdových šancí se ale dostávala sporadicky. Tu největší v prvním poločase měl na kopačce Babacar, jenž se dokázal uvolnit po centru Olivery na bližší tyč, jeho střelu ale brankář skvělým zákrokem zneškodnil. Neujala se ani Borjova střela ze střední vzdálenosti, chyběla ji razance.

Ve druhém poločase se hrálo ještě v nižším tempu, hru neoživila ani střídání a nakonec to byli domácí, kdo se doslova zároveň se závěrečným hvizdem mohli radovat z vítězství - ale brankář Tatarusanu byl pozorný a střelu z blískosti si pohlídal. V druhém utkání této skupiny Europa League remizoval Liberec v Karabachu 2:2 a všechny týmy tak mají po jednom odehraném utkání po bodu.

Co se povedlo a co nikoliv

• Svůj debut ve fialovém (pardon oranžovém) si odbyl Salcedo a vedl si opravdu skvěle, s obdobnými výkony by měl co nevidět patřit do základu
  • Maxi Olivera na levé straně podal obstojný výkon, odchody Pasquala a Alonsa snad nebudou problém
  • Velice mdlý výkon, jak je bohužel jeho špatným zvykem odvedl Josip Iličić, obvykle dokáže týmu pomoct dobře rozehraným rohem či trestňákem, tentokrát se mu nepovedlo vůbec nic