9. kolo Serie A: Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 3:5

Nikola Kalinić všem dává najevo, že právě docílil hattricku
Nikola Kalinić všem dává najevo, že právě docílil hattricku (zimbio.com)

Zápasy na Cagliari bývají obvykle nudné, tentokrát však Fiorentina na Sardinii svedla souboj, který svým průběhem připomínal spíš hokej.

Na nepovedený vstup dali zapomenout Kalinić s Bernardeschim

Trenér Paulo Sousa opět dost promíchal rozestavení a sestavu, pouze na lavičce zůstal například Milan Badelj, v základu se opět objevili Maxi Olivera a Salcedo. Utkání ani pořádně nezačalo a už domácí vedli, Di Gennaro si naběhl na nízký centr do vápna a nehlídaný snadno skóroval. O chvíli později mohl tentýž hráč skórovat podruhé, tentokrát ale jeho gólovku vychytal Tatarusanu.

Poté se strhla fialová bouře, Kalinić a Bernardeschi čtyřmi brankami úplně otočili zápas. Nejprve se Nikola Kalinić prosadil hlavou, pak Berna z blízkosti, potom opět Federico Bernardeschi, tentokrát umístěnou střelou z kraje vápna, a nakonec Kalinić dělovkou ze střední vzdálenosti.

Druhý poločas pokračoval tak, jak skončil první, Kalinić tentokrát hlavou vstřelil svou už třetí branku v zápase. Pak ale Fiorentina připustila ztrátu koncentrace a dovolila domácím hned dvakrát skórovat, navíc doslova jako přes kopírák v obou případech hlavou po rohovém kopu. Na víc se už ale Cagliari nezmohlo a fialky si tak připsaly první ligové vítězství z venku v této sezoně.

Co se povedlo a co nikoliv...

  • utkání nikoliv dvou, ale tří tváří: Fiorentina zaspala začátek, pak soupeře přejela coby parní válec a nakonec se kvůli poklesu koncentrace musela strachovat o výsledek
  • rozjel se brankostroj, kromě střelců se na něm významně podílel i Tello naopak téměř neviditelný byl Iličić
  • debutu se dočkaly dvě letní posily, mladíci Ianis Hagi a Kevin Diks

Fiorenina (4-2-3-1):

Tatarusanu, Salcedo, Rodriguez, Astori žlutá karta, Olivera, B. Valero (střídání 65' Sánchez), Vecino, Tello (střídání 88' Diks), Iličić (střídání 76' Hagi), Bernardeschi gól gól žlutá karta, Kalinić gól gól gól. Náhradníci: Lezzerini, Milić, De Maio, Tomović, Badelj, Cristóforo, Chiesa, Zárate, Babacar. Trenér: Paulo Sousa.

Cagliari (4-3-1-2):

Storari, Pisacane, Salomon (střídání 58' Capuano gól), Alves, Murru žlutá karta, Isla, Tachtsidis žlutá karta (střídání 62' Barella), Padoin, Di Gennaro gól, Borriello gól, Sau (střídání 68' Melchiorri). Náhradníci: Rafael, Colombo, Bittante, Munari, Dessena, Giannetti. Trenér: Massimo Rastelli.

autor: Collin, vydáno 25. 10. 2016, zdroj: fiorentina.cz, violachannel.tv, foto: zimbio.com

Archiv článků