Nikola Kalinić všem dává najevo, že právě docílil hattricku (zimbio.com)

9. kolo Serie A: Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 3:5 (25. 10. 2016)

Zápasy na Cagliari bývají obvykle nudné, tentokrát však Fiorentina na Sardinii svedla souboj, který svým průběhem připomínal spíš hokej.

Na nepovedený vstup dali zapomenout Kalinić s Bernardeschim

Trenér Paulo Sousa opět dost promíchal rozestavení a sestavu, pouze na lavičce zůstal například Milan Badelj, v základu se opět objevili Maxi Olivera a Salcedo. Utkání ani pořádně nezačalo a už domácí vedli, Di Gennaro si naběhl na nízký centr do vápna a nehlídaný snadno skóroval. O chvíli později mohl tentýž hráč skórovat podruhé, tentokrát ale jeho gólovku vychytal Tatarusanu.

Poté se strhla fialová bouře, Kalinić a Bernardeschi čtyřmi brankami úplně otočili zápas. Nejprve se Nikola Kalinić prosadil hlavou, pak Berna z blízkosti, potom opět Federico Bernardeschi, tentokrát umístěnou střelou z kraje vápna, a nakonec Kalinić dělovkou ze střední vzdálenosti.

Druhý poločas pokračoval tak, jak skončil první, Kalinić tentokrát hlavou vstřelil svou už třetí branku v zápase. Pak ale Fiorentina připustila ztrátu koncentrace a dovolila domácím hned dvakrát skórovat, navíc doslova jako přes kopírák v obou případech hlavou po rohovém kopu. Na víc se už ale Cagliari nezmohlo a fialky si tak připsaly první ligové vítězství z venku v této sezoně.

Co se povedlo a co nikoliv...

  • utkání nikoliv dvou, ale tří tváří: Fiorentina zaspala začátek, pak soupeře přejela coby parní válec a nakonec se kvůli poklesu koncentrace musela strachovat o výsledek
  • rozjel se brankostroj, kromě střelců se na něm významně podílel i Tello naopak téměř neviditelný byl Iličić
  • debutu se dočkaly dvě letní posily, mladíci Ianis Hagi a Kevin Diks

Fiorenina (4-2-3-1):

Tatarusanu, Salcedo, Rodriguez, Astori žlutá karta, Olivera, B. Valero (střídání 65' Sánchez), Vecino, Tello (střídání 88' Diks), Iličić (střídání 76' Hagi), Bernardeschi gól gól žlutá karta, Kalinić gól gól gól. Náhradníci: Lezzerini, Milić, De Maio, Tomović, Badelj, Cristóforo, Chiesa, Zárate, Babacar. Trenér: Paulo Sousa.

Cagliari (4-3-1-2):

Storari, Pisacane, Salomon (střídání 58' Capuano gól), Alves, Murru žlutá karta, Isla, Tachtsidis žlutá karta (střídání 62' Barella), Padoin, Di Gennaro gól, Borriello gól, Sau (střídání 68' Melchiorri). Náhradníci: Rafael, Colombo, Bittante, Munari, Dessena, Giannetti. Trenér: Massimo Rastelli.

Cagliari - Fiorentina 3:5 | krátký sestřih z utkání

autor: Collin, vydáno 25. 10. 2016, zdroj: fiorentina.cz, violachannel.tv, foto: zimbio.com

Může vás také zajímat...