10. kolo Serie A: ACF Fiorentina - FC Crotone 1:1

Astori a Chiesa slaví vyrovnávací branku
Astori a Chiesa slaví vyrovnávací branku (zimbio.com)

Fiorentina nenavázala na vítězství v minulém kole a s posledním Crotone na domácím hřišti jen remizovala, navíc hrobníkovi z lopaty utekla až v úplném závěru.

Davide Astori zachránil alespoň bod

Trenér Sousa chtěl ve středečním zápase nechat odpočívat některé z opor, v sestavě tak chyběli Kalinić a Borja Valero. Jakékoliv taktické úmysly dostaly ránu, když trávník v úvodních minutách podmáčela silná průtrž mračen a zápas musel být na třičtvrtě hodiny přerušen. Zatímco fialoví působili, že nemají chuť hrát, hosté se zarputile pustili do zápasu.

A do vedení se dostali poté, co brankář Tatarusanu neudržel centr zprava, k zapomenutému míči se dostal nejrychleji Falcinelli a bylo to 0:1. Fiorentina měla od té doby míč na svých kopačkách, ale do šancí se dostávala těžko a vlastně spíš vůbec.

Druhé dějství se neslo ve znamení platonického tlaku, který v závěrečné desetiminutovce vyvrcholil v branku Astoriho. Po rohovém kopu se míč díky několika tečím dostal na zadní tyč a nehlídaný Davide Astori jej poslal z blízkosti do sítě a stanovil tak na konečných 1:1.

Co se povedlo a co nikoliv...

  • výkon Fiorentiny byl hodně daleko od toho, co se očekává od aspiranta na pohárovou Evropu, výmluvy na déšť a špatný terén svědčí o tom, že problém je především v hlavách
  • Ciprian Tătărusanu při brance Crotone opět nepodržel svůj tým, nepomohl mu ani Gonzalo Rodríguez, jenž nedokázal odklidit míč do bezpečí - na opačné straně hřiště byli hráči hostí ve druhém poločase v obdobné situaci mnohem reaktivnější
  • Josip Iličić na hřišti, ptáme se proč, kromě několika nepřesných střel nepředevedl vůbec nic

Fiorentina (4-2-3-1):

Tatarusanu, Salcedo žlutá karta, Rodriguez, Astori gól, Olivera (střídání 46' Kalinić), Vecino, Badelj, Tello, Iličić, Bernardeschi (střídání 79' Chiesa), Babacar (střídání 86' Zárate). Náhradníci: Lezzerini, Tomović, Milić, De Maio, Sánchez, Cristóforo, Diks, Hagi, B. Valero. Trenér: Paulo Sousa.

Crotone (4-4-2):

Cordaz, Rosi, Ceccherini žlutá karta, Ferrari, Mesbah, Rohden, Barberis, Capezzi, Stoian žlutá karta (střídání 72' Palladino), Trotta (střídání 88' Simy), Falcinelli gól (střídání 82' Claiton). Náhradníci: Cojocaru, Dussenne, Tonev, Crisetig, Martella, Sampirisi, Fazzi, Festa, Nalini. Trenér: Davide Nicola.

autor: Collin, vydáno 27. 10. 2016, zdroj: fiorentina.cz, violachannel.tv, foto: zimbio.com

Archiv článků