Letní calciomercato 2017 I.: Zatím převažují odchody

Posílí Fiorentinu «el Cholito» Simeone?
Posílí Fiorentinu «el Cholito» Simeone? (www.ole.com.ar)

Fiorentina zahájila letní přípravu, i hráči co si v květnu plnili reprezentační povinnosti se postupně zapojují do tréninku. Po Iličičovi Fiorentinu opustil i B. Valero, jenž zamířil do Interu a trenér Pioli zatím marně vyhlíží posily.

Sportovní ředitel Pantaleo Corvino se pustil do radikálního řezu, poté co nebyl prodloužen kontrakt s Gonzalem a Iličić byl prodán do Atalanty, přišla řada i na B. Valera, jenž odešel do Interu. Na odchodu je i Nikola Kalinić, Fiorentina o jeho budoucnosti jedná s AC Milan, prozatím však kluby nenašly shodu ohledně částky za kterou by chorvatský reprezentant mohl odejít. Odejde také Federico Bernardeschi, klubu oznámil, že nechce prodloužit smlouvu a velice vážně se spekuluje o jeho přestupu do Juve - Fiorentina požaduje 50 milionů eur, protistrana nabízí o deset méně a protihodnotu v podobě jednoho ze záložníků, Sturara nebo Rincóna.

Odcházejí také mladíci, brankář Luca Lezzerini zůstává na přestup v Avellinu kde již v minulé sezoně hostoval. Lorenzo Venuti podepsal s Fiorentinou prodloužení smlouvy do roku 2021 a vrací se na další rok do Beneventa, se kterým v uplynulé sezoně vybojoval postup do Serie A. Sbírat druholigové zkušenosti jdou opory juniorky Gaetano Castrovilli (Cremonese) a Jan Mlakar (Venezia), a také Luca Zanon (Ternana), jenž vloni hostoval ve třetiligovém Pistoiese.

Coby možné posily se nejčastěji skloňují jména Simeone, Politano a Eysseric

Z přestupů Fiorentina již inkasovala přes deset milionů eur, další úsporou jsou platy hráčů, kteří fialové barvy opustili. Pokud skutečně dojde k prodeji Kaliniče a Bernardeschiho, Corvinův rozpočet na přestupy značně nabobtná. Skutečné posily však prozatím chybí, již v červnu dorazili Milenković, Vitor Hugo a Gaspar, od té doby je ale na přestupové frontě směrem do fialových barev klid.

Do útoku je nejžhavějším kandidátem Giovanni Simeone z Janova zvaný «el Cholito», jenž je podobně jako Hagi a Chiesa synem slavného otce nesporných fotbalových kvalit. Ve hře je i Jesé Rodriguez, odchovanec Realu Madrid, v současnosti hájící barvy Paris Saint-Germain, tato operace je reálná jen za předpokladu, že PSG bude hradit více než polovinu jeho platu. Očekáváný Bernardeschiho odchod by mohl vyřešit Matteo Politano ze Sassuola, obdobně jako Berna je i on pravé křídlo se silnější levou nohou. Obdobnou zónu hřiště by měl posílit i Valentin Eysseric z francouzského Nice, jehož přestup do Fiorentiny mají tamější noviny za hotovou věc.

Nakonec ještě dvě další jména, která se objevila ve spojitosti s Fiorentinou. Belgický záložník ve službách Atalanty Marten De Roon, bohužel Atalanta nepotřebuje hráče prodat a tak by se nejspíš jednalo o příliš vysokou částku. A levý bek Jonny Castro z Celty Vigo, v kontraktu má výkupní klauzuli ve výši 16 nilionů eur, Fiorentina by však byla ochotná zaplatit maximálně polovinu.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 12. 7. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: www.ole.com.ar

Archiv článků