Letní calciomercato 2017 II.: Dorazila vlna mladíků

Usměvavý Milenković pózuje pro foto
Usměvavý Milenković pózuje pro foto (firenzeviola.it)

Fiorentinu posílila hned trojice talentovaných mladíků, ačkoliv jen stěží budou okamžitě patřit do prvního týmu. Zatímco se jednání o prodeji Kaliniče a Bernardeschiho protahují, vše nasvědčuje tomu, že fialové barvy co nevidět opustí i Matías Vecino.

Corvino řádí po Evropě, v minulých dnech podepsal hned trojici mladíků, kteří stěží dosáhli plnoletosti. Obránce Petko Hristov přichází ze Slavie Sofia, útočník Martin Graiciar ze Slovanu Liberec, kde by však měl dle severočeského klubu ještě v následující sezoně zůstat, a levé křídlo Rafik Zekhnini z norského Odds Ballklubb. Poslední jmenovaný Zekhnini má již zkušenosti i ze zápasů Europa League a všeobecně se očekává, že jako jediný zůstane pro nadcházející sezonu v prvním týmu.

V úterý byl oficiálně představen Nikola Milenković, devatenáctiletý obránce jenž dorazil začátkem července z Partizanu. Přítomným žurnalistům vyrazil dech tím, že na dotazy odpovídal italsky a na svůj věk překvapivě rozumně a dospěle. Podařilo se Corvinovi objevit dalšího Nastasiče? Milenković právě bývalého obránce Fiorentiny považuje společně s Nemanjou Vidičem za svůj vzor, trenér Stefano Pioli má k dispozici fotbalistu, kterého bude moct přetvořit k obrazu svému.

Odchody Bernardeschiho a Kaliniče váznou, na řadě je Vecino?

AC Milan nabízí za Kaliniče částku přibližně 22 milionů eur, což je pro Fiorentinu málo a požaduje cifru okolo třiceti milionů. Nepohnula se ani jednání okolo přestupu Bernardeschiho a není vyloučené, že se hráč v příštích dnech po skončení prodloužené dovolené zapojí do přípravy s Fiorentinou. Tato situace bohužel Fiorentině blokuje jednání o příchodech, dokud do klubové pokladny nedorazí prostředky, není příliš pravděpodobné, že dorazí posily. Ačkoliv spekulace o jménech jako Simeone a Eysseric neutichají a mnozí jejich příchod považují za hotovou věc (jakmile bude možné jejich transfer zaplatit).

Mnohem blíže odchodu je celkem nečekaně Matías Vecino, zdá se, že Inter se rozhodl aktivovat výstupní klauzuli, kterou má vecino v kontraktu a která je stanovena na 25 milionů eur. Pokud Vecino odejde, nahradit by jej mohl Marco Benassi z Torina, případně Alfred Duncan ze Sassuola. V záloze nezůstane kámen na kameni, odejít může i Milan Badelj, o kterého se zajímá německý Hoffenheim.

Dalším jménem, které v příští sezoně nejspíš v dresu Fiorentiny neuvidíme je gólman Ciprian Tătărusanu o kterého má velký zájem francouzský Nantes. A poté co trenér Pioli označil coby prvního brankáře Sportiella, se dá předpokládat, že Tatarusanu případnou možnost přestupu uvítá.

Hledá se také nové působiště pro mladíky, kteří nemají místo v prvním týmu, Andy Bangu by měl jít hostovat do druholigové Vicenza a Simone Minelli do třetiligového Trapani.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 19. 7. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: firenzeviola.it

Archiv článků