Letní calciomercato 2017 III.: Hlásí se Veretout

Jordan Veretout je novou posilou Fiorentiny
Jordan Veretout je novou posilou Fiorentiny (lanazione.it)

Fiorentina má posilu do zálohy, z Aston Villy přišel francouzský záložník Jordan Veretout. Odchod Bernardeschiho do Juve byl oficiálně potvrzen, zatímco o dalších změnách v kádru se jedná.

Jordan Veretout je první posilou do zálohy, kdo na levého beka?

První část letní přípravy se uzavřela v neděli a ode dneška záčíná druhá, mnohem důležitější fáze, ve které trenér Pioli potřebuje mít kádr co nejdříve k dispozici. Jako první dorazil záložník Jordan Veretout, na přestup z Aston Villy za částku kolem sedmi milionů eur. V minulé sezoně působil ve Francii na hostování v Saint-Etienne, kde byl hráčem základní sestavy a ve 43 odehraných zápasech mezi Ligue 1, Europa League a Francouzským pohárem vstřelil 4 branky, ke kterým přidal dalších 5 asistencí.

S Fiorentinou podepsal Veretout čtyřletý kontrakt, jenž obsahuje i opci na pátý rok. Hovoří se o něm jako o ofenzivně laděném středním záložníkovi, jenž umí plnit i defenzivní úkoly. A nemusí být jediným hráčem ze země galského kohouta, který posílí fialky. Kromě levého křídla z Nice Valentina Eyserrica, o němž se spekuluje už od konce května, je v hledáčku Fiorentiny také Tanguy Ndombelè, dvacetiletý záložník z Amiens. Rozezní se po španělském období v kabině Fiorentiny Marseillaisa

Dalším hráčem o kterém se spekuluje ohledně posílení fialové zálohy je Matías Kranevitter z Atletika Madrid, hráč však prozatím veřejně prohlašuje, že se chce poprat o místo v jedenácte Diega Simeoneho.

Na post levého beka se coby možné posily víří jména Adam Masina (Bologna) a Antonio Barreca (Torino), v obou případech by se ale jednalo o dost nákladné operace. A stále na levého obránce nesmíme opomínat ani jméno Jonny Castro z Celty Vigo, za kterého Fiorentina údajně nabídla 12 milionů, ale byla prozatím odmítnuta.

Tatarusanu míři do Nantes, Mati do Valencie?

Federico Bernardeschi se v pondělí oficiálně upsal Juve, zatímco odchody Kaliniče a Vecina jsou předmětem jednání. Fiorentinu po třech letech opouští i brankář Ciprian Tătărusanu, jenž se již nachází ve Francii, v Nantes, kde se podrobí zdravotní prohlídce a následně podepíše přestup. Odchází i Mati Fernandez, jenž byl v minulých dnech viděn v ulicích Valencie, takže spekulace jej vidí coby posilu tamějšího CF.

Prodán byl i Hrvoje Milić, jenž zamířil do Řecka, Olympiakos za něj Fiorentině poslal přes milion eur. Odchází i trojice mladíků sbírat zkušenosti na hostování: Luzayadio Bangu (Vicenza), Mattia Trovato (Cosenza Calcio) a Simone Minelli (Trapani Calcio). Odešel i Alessio Militari, osmnáctiletý záložník juniorky přestoupil do Ceseny.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 26. 7. 2017, zdroj: firenzeviola.it, violachannel.tv, foto: lanazione.it

Archiv článků