Letní calciomercato 2017 V.: Přichází Benassi a Eysseric!

Valentin Eysseric během zdravotní prohlídky před podpisem s Fiorentinou
Valentin Eysseric během zdravotní prohlídky před podpisem s Fiorentinou (violachannel.tv)

Kádr Fiorentiny konečně začíná získávat tvář, dorazily dvě posily, záložník Benassi a levé křídlo Eysseric. Zato další hráč na kterého si Fiorentina brousila zuby, Emre Mor, šel do Interu.

Třiadvacetiletý střední záložník Marco Benassi byl donedávna reprezentantem Itálie do jedenadvaceti let, často nastupoval i jako kapitán tohoto výběru. V Turíně, odkud přichází, zaznamenal v minulé sezoně ve 29 ligových zápasech 5 branek a dá se považovat za přímou náhradu za Vecina, jenž odešel do Interu. Za jeho přestup Fialky zaplatí přibližně deset milionů eur, Benassi se Fiorentině upsal na pět let.

Valentin Eysseric patřil na levém křídle k oporám francouzského Nice, které dlouho prohánělo zámožné favority v boji o titul. Pětadvacetiletý hráč měl s Fiorentinou dohodu už do května, ale jeho příchod se protáhl, protože slíbil Nice zůstat až do třetího předkola Champions League. Odchovanec Monaka celkem v Nice strávil 5 sezon, ve kterých odehrál 120 zápasů se statistikou 14 branek a 13 gólových asistencí. Jeho přestup přišel na necelé čtyři miliony eur, s Fiorentinou podepsal kontrakt až do léta 2021.

Fiorentina tak značně posílila zálohu a ofenzivu, bolavým místem i nadále zůstává nevyřešená pozice levého beka a pokud dojde k projednávanému odchodu Nikoly Kaliniče, tak bude třeba aby dorazil i útočník.

Na levého beka jsou vážnými kandidáty Strnić a Stafylidis

Novými jmény na obzoru jsou Ivan Strnić z Neapole, jenž nebyl zařazen na soupisku pro Champions League, a Kostas Stafylidis z Augsburgu, oba dva leví obránci. Obranu by mohl vyztužit také nizozemský reprepzentant Martins Indi. Do útoku se stále opakují pojmy jako El Cholito Simeone a Duvan Zapata, zatímco na pozici podhrota se kromě Jesého spekuluje o starém dobrém Stevanu Jovetičovi, jehož návrat vloni ztroskotal na poslední chvíli. Zato Politano nejspíš nedorazí, Sassuolo žádá příliš vysoké odstupné.

Na frontě odchodů se nachází mladý brankář Giacomo Satalino, jenž podepsal se Sassuolem. Fiorentina obdrží přibližně čtvrt milionu eur, součástí dohody je ale také padesátiprocentní podíl na dalším případném přestupu. Nejistá je situace okolo Matiho Fernandeze, očekává se jeho odchod, ale překvapivě dostává v přípravě hodně prostoru.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 10. 8. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: violachannel.tv

Archiv článků