Letní calciomercato 2017 VII.: Telenovela Kalinić je u konce

Kam zamíří Mati Fernandez?
Kam zamíří Mati Fernandez? (labaroviola.com)

Přestupní období se blíží ke konci, Fiorentina se konečně dohodla s Milánem na odstupném za Kaliniče a zbývá vyřešit budoucnost dalších tří hráčů. Naopak další posilování se v tuto chvíli jeví nepravděpodobně.

Telenovela kolem odchodu Nikoly Kaliniče má za sebou poslední díl, přes léto jsme si mohli užívat více či méně trapných situací, v průběhu přípravy v Alpské Moeně byl hráč častěji doma v Chorvatsku než na hřišti, poslední kapkou pak byl minulý týden, kdy své tréninkové absence Kalinić ospravedlňoval stresem z přestupových jednání.

Chorvatský reprezentační útočník nakonec do AC Milan odchází oficiálně na hostování, za které Fiorentina obdrží 10 milionů eur, dalších 15 milionů dostanou fialky za rok, kdy se dle dohod hostování promění v trvalý přestup. Původně se milánský klub snažil platbu rozložit do mnohem více let, což bylo příčinou dalších průtahů již tak vleklého jednání.

Fiorentinu opustil také křídelník Jaime Báez, jenž jde hostovat do druholigové Pescary. Pod taktovkou trenéra Zdeňka Zemana bude mít jedinečnou příležitost prokázat své ofenzivní kvality.

Zbývá dořešit budoucnost dalších tří hráčů

V kádru tak zbývají poslední tři jména, která musí sportovní ředitel Corvino nějakým způsobem umístit. Mati Fernandez by měl zamířit za oceán, spekuluje se o zájmu mexických klubů, vyloučit nemůžeme ani severoamerickou MLS a nebo návrat do Argentiny.

Ante Rebić by měl do konce tohoto týdne zamířit do Anglie, kde se jeho novým působištěm stane Huddersfield, zatímco Andrés Schetino zamíří hostovat do některého italského nebo španělského druholigového celku.

Dalších posil se nedočkáme?

Ačkoliv Fiorentina v létě z prodejů vyinkasovala přes sto milionů eur a v pokladně ještě zajímavé množství peněz zůstává, není příliš pravděpodobné, že by dorazili další hráči. Obrana, která se zdá být v nepříliš dobrém stavu je obsazená osmi hráči na čtyři posty, a tak předpokladem pro jakoukoliv posilu by byl odchod někoho ze stálic.

Přesto to novinové plátky zkouší se spekulacemi a nevylučují návrat Stevana Jovetiče (jenž se nepovedl již vloni v srpnu). A druhým jménem, které se vrací s přesnou pravidelností je Stefano Sturaro z Juve. Všeobecně se předpokládá, že pokud nakonec někdo dorazí, bude to hráč ze širšího kádru některého velkoklubu, jenž by neměl dostatek herního vytížení.

Vyloučit můžeme i příchod dlouho spekulovaného Matteo Politana ze Sassuola, kromě přehnaných požadavků jeho klubu se Politano rozhodl se Sassuolem prodloužit kontrakt až do roku 2022.

ČLÁNKY NA TÉMA «Letní calciomercato 2017»

autor: Collin, vydáno 23. 8. 2017, zdroj: firenzeviola.it, labaroviola.com, foto: labaroviola.com

Archiv článků