Připravuje se prodej klubu? Letní mercato to naznačuje

Majitelé klubu Diego a Andrea Della Valle
Majitelé klubu Diego a Andrea Della Valle (gq.com)

Fiorentina za přestupy utratila o čtvrtinu méně, než utržila za odchody opor. Mnozí to považují jako signál toho, že je prodej klubu otázkou blízké budoucnosti.

Rozpočet na platy se snížil o 9 milionů, rozdíl mezi nákupy a prodeji je přes 35 milionů

Oproti minulé sezoně se rozpočet na platy snížil o devět milionů eur, což představuje více než pětinové snížení v porovnání s minulou sezonou. Také trenér Stefano Pioli má plat o třetinu menší, nežli jeho předchůdce Sousa. A nakonec přestupy a matematika, rozdíl mezi nákupy a prodeji tvoří neuvěřitelných 35 milionů eur. Cifra může být o něco nižší z důvodu provizí pro hráčké agenty, i přesto se jedná o pořádný balík peněz.

Někdo by to mohl považovat za zásoby na horší časy, spekulacím ale nahrává způsob, jakým tento rozdíl komentoval sportovní ředitel Pantaleo Corvino. Na tiskové konferenci oznámil, že čtvrtina peněz utržených za přestupy poslouží na provozní potřeby. Nepůsobil přitom ale moc přesvědčivě. Navíc klub se nenachází v tíživé situaci, rozpočet není ve schodku jako v minulých letech, kdy prodeje Alonsa či Cuadrada z velké části posloužily k vynulování ztrát.

Tajemný zájemce z USA?

Do toho se stále silněji spekuluje o prozatím nejmenované společnosti ze Spojených států amerických. Rodina Della Valle požaduje za klub přibližně 250 milionů eur, a jedna z italských bank už byla pověřena přípravou terénu pro případnou transakci. Vzhledem k tomu, že se jedná o velkou částku, kterou by za fialky nejspíš nebyl nikdo ochotný zaplatit, z ekonomických kruhů přichází informace, že klub by mohl být prodán za přibližně 220 milionů s tím, že nový vlastník v pokladně najde ihned právě přes třicet milionů eur, které tak částečně sníží původní investici.

A nový vlastník bude moct tento obnos použít na nové posily. Zpětně tak má i smysl fakt, že Fiorentina pořídila v létě především hráče, kteří najdou uplatnění nejspíš až za rok či dva. Opravdu hotových posil přímo do základní sestavy klubu, který by měl teoreticky atakovat prvních šest pozic, přišlo jen minimum.

autor: Belda, vydáno 7. 9. 2017, zdroj: firenzeviola.it, labaroviola.com, foto: gq.com

Archiv článků