ACF Fiorentina - Bologna FC 1909, Preview 4. kola Serie A

Preview Fiorentina - Bologna
Preview Fiorentina - Bologna (esatoursportevents.com)

Namlsáni výhrou a po gólových hodech ve Veroně nás v sobotu od 18 hodin čeká na domácím pažitu Stadio Artemio Franchi Bologna FC 1909.

Poslední měření sil na domácím stadionu proběhlo 2.4.2017 a Viola brankou Khoumy Babacara z 51. minuty porazila Bolognu 1:0. Utkání přihlíželo 27.496 diváků. 7 let a 8 měsíců, tak dlouho trvá domácí neporazitelnost Violy s Bolognou. Naposledy nás na domácím hřišti porazila Bologna 17.1.2017 a to výsledkem 1:2. Do poločasu poslal Bolognu do vedení 2:0 Gimenez a Di Vaio. Za Violu pak korigoval na konečných 1:2 Adrian Mutu. Poslední obrání o body předvedli Rossoblú v květnu 2011, kdy se oba soupeři rozešli smírně 1:1.

To jak jsme si vedli v posledních třech kolech není třeba nějak připomínat. Podíváme se, jak je na tom Bologna pod vedením milánské legendy Roberta Donadoniho. 1. kolo: Bologna – Torino FC 1:1, 2. kolo: Benevento – Bologna 0:1, 3. kolo: Bologna – Neapol 0:3. Zajímavostí je, že Bologna vypadla hned při svém prvním startu tohoto ročníku Coppa Italia, když doma podlehla klubu Cittadella (Serie B) 0:3.

Zvláštní a specifický zápas čeká Stefana Pioliho, který vedl Bolognu v letech 2011 – 2014. A jaká se od něj čeká sestava? Jedno známé pořekadlo praví, že vítězná sestava se nemění. Dá se očekávat rozestavění 4-2-3-1 a pravděpodobná sestava Sportiello; Bruno Gaspar, Pezzella, Astori, Biraghi; Veretout, Badelj; Chiesa, Benassi, Gil Dias; Simeone. Riccardo Saponara doléčil své zranění, ale zatím by měl odehrát pouze poločas za Primaveru. To Valentin Eysseric by měl být do zápasu minimálně z lavičky. Možná se dočkáme překvapení a bude v základu?

Roberto Donadoni pošle pravděpodobně do zápasu rozestavění 4-3-3 a sestava by měla vypadat následovně: Mirante; Mbaye, De Maio, Maietta, Masina; Pulgar, Poli, Palacio; Verdi, Di Francesco, Destro. Do hry nezasáhnou zranění Vasilis Torosidis, Cheick Keita a Cesar Falletti. Uvidíme, kdy se dostane do hry náš český reprezentant Ladislav Krejčí a ukáže nám něco ze své kvality, doufejme však, že to bude již za rozhodnutého stavu pro Fiorentinu.

Rozhodčím byl delegován Paolo Valeri. Návštěva se očekává opět přes 25 tisíc diváků.

autor: Belda, vydáno 15. 9. 2017, zdroj: violanation.com, sofascore.com, foto: esatoursportevents.com

Archiv článků