4. kolo Serie A: ACF Fiorentina - FC Bologna 2:1

Federico Chiesa slaví branku v síti Bologni
Federico Chiesa slaví branku v síti Bologni (zimbio.com)

Na vítězství z minulého kola navázala Fiorentina třemi body z mnohem obtížnějšího klání. Hosté se zavřeli v jedenácti pod míčem a nebylo snandné je překonat, a když už se to Chiesovi povedlo, Bologna z ojedinělého protiútoku vyrovnala. Nakonec ale první letošní domácí výhru zařídil hlavou Pezzella.

Federico Chiesa vstřelil branku svého otce

Od první minuty mělo utkání jasný průběh, Fiorentina s míčem na noze obléhala soupeře, který se v jedenácti zuby nehty pocitvě bránil. Navzdory optické převaze si Fiorentina nedokázala během úvodních pětačtyřiceti minut vytvořit vážnější šanci a první poločas tak skončil bez branek.

Do druhého dějství nastoupily Fialky o poznání agresivněji, Benassiho nahradil Gil Dias a z pravého křídla začaly proudit akce a centry. Po jednom z přetažených centrů se míč dostal k Federicu Chiesovi, jenž se vyhnul dvěma obráncům a z kraje šestnáctky namířil ke vzdálenější tyči Miranteho branky, střela prošla nezadržitelně do sítě a pamětníci okamžitě branku přirovnali k repertoáru jaký měl Chiesův otec Enrico, svého času i on bomber ve fialových barvách.

Jenže z vedení se Fiorentina mohla radovat pouhou minutu, přišel pokles koncentrace a Davide Astori se nechal snadno obelstít Palaciem, jenž tváří v tvář brankáři Sportiellovi, jak je bohužel jeho dobrým zvykem, nezaváhal a utkání se vrátilo do patové situace z před dvou minut.

Nakonec ale přecijen Pioliho svěřenci dokázali strhnout tři body na svou stranu. Na Brighiho rohový kop si nejvýše naskočil Pezzella a oslavil nejlepším možným způsobem nominaci do argentinské reprezentace. V závěrečných minutách se hosté osmělili ke tlaku, který vyústil v Palaciovu hlavičku do tyče, k vyrovnání se ale hráči Bologni nepropracovali.

Co se povedlo a co nikoliv...

Trenér Pioli zaslouží pochvalu za změnu na pravém křídle, výměna dříče Benassiho za více individuálně zaměřeného Gila Diase přinesla zbraň, na kterou byla obrana Bologni krátká. Naopak nepochopitelným tahem bylo zařazení Vitora Huga na závěrečné minuty, po odchodu ofenzivně laděného Théréaua se obranná linie fialek propadla o dobrých dvacet metrů, což bylo hlavním důvodem nebezpečného tlaku Bologni v závěrečných minutách.

Velkou pochvalu zaslouží Federico Chiesa, snad jen nedávné hořké zkušenosti s Bernardeschim nás zatím brzdí od toho, aby začala skutečná Chiesománie.

Fiorentina (4-2-3-1):

Sportiello, Gaspar, Pezzella, Astori, Biraghi, Badelj, Veretout, Benassi (46' Gil Dias), Théréau (78' V. Hugo), Chiesa (82' Eysseric), Simeone. Trenér: Stefano Pioli.

Bologna (4-3-3):

Mirante, Krafth, Gonzalez, Helander, Masina (76' Mbaye), Poli (73' Petković), Pulgari, Taider, Verdi, Palacio, Di Francesco (80' Okwonkwo). Trenér: Roberto Donadoni.

autor: Collin, vydáno 18. 9. 2017, zdroj: violachannel.tv, firenzeviola.it, foto: zimbio.com

Archiv článků