Juventus FC - ACF Fiorentina, Preview 5. kola Serie A, 20.9.2017, 20:45

Juventus Stadium
Juventus Stadium (skyscrapercity.com)

Neexistuje většího soupeře, neexistuje vetší rival, než je Juventus FC.

Rivalita – ta pravá a ostrá rivalita by se dala označit od doby, kdy Fiorentina prodala do Juventusu Roberta Baggia v roce 1990. Samozřejmě není rok, co bychom do Juventusu „neposlali“ nějakého hráče. Naposledy letos v létě Federica Bernardeschiho. O tom jak jsou naše zápasy s Juve vypjaté na základě výkonu rozhodčích, to jak dopadlo finále poháru UEFA v roce 1990, korupční skandály - o tom zde nebudeme polemizovat. My fandové Violy máme jasno. A myslím si, že nejenom my. Vraťme se ale k preview, jelikož tohle téma je velice ožehavé…

Poslední vzájemné měření sil na Allianz Stadium, chcete-li, tak Juventus Stadium, se odehrálo 20.8.2016 a domácí po brankách Khediry a Higuaína zvítězili 2:1. Střelcem Fiorentiny byl Nikola Kalinić. Poslední výhra Fiorentiny na stadiónu Juventusu se datuje k 5.3.2015, kdy jsme po dvou brankách Salaha zvítězili 2:1. Nejednalo se však o utkání ligové, ale byl to první zápas semifinále Coppa Italia. Poslední ligová výhra na stadiónu Juventusu se odehrála 2.3.2008, znamená to, že jsme celých 9 let nedokázali venku zvítězit! Výsledek byl 2:3 pro Violu po brankách Sissoka, Camoranesiho za Juventus a za Violu skórovali Gobbi, Waigo a v 90. minutě Osvaldo, který tak rozhodl o třech bodech. Zajímavostí je, že oba týmy se spolu utkali v rámci osmifinále Evropské ligy v březnu 2014, kdy po výsledcích 1:1 a 0:1 nakonec postoupil Juventus.

Jaké sestavy lze očekávat? Fiorentina se bude patrně držet formace 4-2-3-1. Valentino Eysseric by měl být již plně k dispozici a doufejme, že i Riccardo Saponara, který o víkendu odehrál poločas za Primaveru. Další zranění nejsou hlášena. Sestava by měla být následující: Sportiello; Bruno Gaspar, Pezzella, Astori, Biraghi; Veretout, Badelj; Chiesa, Benassi, Gil Dias; Simeone.

Juventus je v tomto ročníku Serie A 100%. 4 zápasy, 4 výhry, skóre 13:3 a druhé místo v tabulce díky horšímu skóre. Juventus se také drží formace 4-2-3-1 a dá se předpokládat sestava: Buffon; Lichtsteiner, Rugani, Sandro; Pjanic, Matuidi; Cuadrado, Dybala, Mandžukić; Higuaín. Juventusu by neměli být v tomto utkání k dispozici Khedira, De Sciglio, Pjaca.

Jako arbitro byl delegován Daniele Doveri a na oficiálních stránkách Fiorentiny na Facebooku se nad tímto jménem rozjela vcelku solidní diskuze. Na výjezd se chystá 600 fanoušků Violy. Utkání je možné sledovat od 20:45 na Sport 1

autor: Belda, vydáno 19. 9. 2017, zdroj: violanation.com, firenzeviola.it, livesport.cz, foto: skyscrapercity.com

Archiv článků