AFC Fiorentina – Atalanta BC Preview 6. kola Serie A Neděle 24.9.2017, 20:45, Stadio Artemio Franchi

Babacar vs.Caldara
Babacar vs.Caldara (zimbio.com)

Po středečním vloženém pátém kole nás již zítra čeká další ligový zápas, tentokráte s Atalantou BC.

Zajímavostí je, že oba soupeři se v minulém ročníku Serie A rozešli smírně 0:0 v obou zápasech. Poslední domácí výhra Fiorentiny nad Atalantou se datuje k 4.10.2015 a to výsledkem 3:0. Branky Fiorentiny obstarali Iličić, Valero a Verdu. Atalanta navíc hrála od 5. minuty bez vyloučeného Paletty. V posledním 5. kole podlehla Fiorentina na Juventusu 1:0 a Atalanta doma zničila Crotone 5:1. Fiorentina má po 5. kole 6 bodů a Atalanta má na kontě bodů 7. Atalanta se v minulém  ročníku Serie A umístila na 4. místě a zajistila si tak postup do Evropské ligy. Hned v prvním utkání skupinové fáze dokázali svěřenci Gian Piera Gasperiniho porazit Everton 3:0.

Zítra budeme na stadionu Artemio Franchi svědky dvou fotbalových příběhů. V brance Fiorentiny nastoupí odchovanec Atalanty - Marco Sportiello, který je ve Fiorentině na hostování právě z Atalanty. Na druhé straně barikády bude Josip Iličić, který  ve Fiorentině odehrál za 4 roky 105 utkání. Před začátkem sezóny poslala Atalanta na hostování do AC Milán asi nejlepšího hráče minulé sezóny – Francka Kessiého a to za 28 milionů eur.

Viole nebude k dispozici za vyloučení v utkání s Juventusem Milan Badelj. Jeho místo by měl zaujmout Carlos Sánchez, jinak je tým kompletní. Na pozici pravého obránce se pravděpodobně objeví Bruno Gaspar místo Vincenta Lauriniho. Atalanta se bude muset obejít bez Jao Schmidta a Leonarda Spinazzoliho. Domácí Fiorentina se bude držet svého tradičního rozestavění 4-2-3-1 a Atalanta nastoupí v rozstavění 3-4-1-2 a především útočné duo Petagna – Gómez budí patřičný respekt.

Pravděpodobné sestavy:

Fiorentina: Sportiello – Biraghi, Astori, Pezzella, Gaspar – Veretout, Sánchez – Gil Dias, Théréau, Chiesa – Simeone

Atalanta: Berisha – Rafael Tolói, Caldara, Masiello – Gosens, Cristante, de Roon, Hateboer – Kurtić – Gómez, Petagna

Rozhodčím byl delegován Luca Pairetto z Turína a utkání bude možné sledovat na Sport 1 od 20:45.

autor: Belda, vydáno 23. 9. 2017, zdroj: violanation.com, livesport.cz, foto: zimbio.com

Archiv článků