AC Chievo Verona - ACF Fiorentina preview 7. kola Serie A

Objeví se Marco Benassi opět v základní sestavě?
Objeví se Marco Benassi opět v základní sestavě? (zimbio.com)

Fialky mají jedinečnou šanci vynahradit si bodovou ztrátu z minulého týdne, v neděli 1. října v 15:00 se představí ve Veroně proti Chievu.

Armáda ex ve službách Chieva

Chievo se pyšní nevšední sbírkou bývalých hráčů Fiorentiny, zatímco Tomović se do žlutomodrých barev odstěhoval teprve před měsícem, trio Dainelli, Gamberini a Gobbi (jenž je ale mimo hru se zraněním) pamatuje ve fialových barvách úspěšná tažení Champions League pod taktovkou Cesare Prandelliho. V kádru má Chievo také brankáře Anderu Seculina, jenž je odchovancem Fiorentiny, ačkoliv v oficiálním zápase nikdy dres prvního týmu fialek neoblékl.

Dnes už ale Chievo není jen o zkušených ačkoliv mnohdy přestárlých hráčích, hlavně směrem dopředu se spoléhá na mladší hráče, čekající na velký přestup. Roberto Inglese byl jedním z útočníků, o kterých se v létě spekulovalo ve spojitosti s Fiorentinou, zatímco Pucciarelli společně s fialovým Saponarou pamatuje zlaté časy v Empoli.

Předpokládaná sestava:

Sorrentino, Tomović, Gamberini, Dainelli, Cacciatore, Castro, Radovanović, Hetemaj, Birsa, Inglese, Pucciarelli.

Do sestavy se vrací Badelj, nejistý start Biraghiho

Proti Atalantě byla znatelná absence Milana Badelje, ten se po odpykání karetního trestu vrací do sestavy připraven opět vládnout záloze. Naopak nepříliš pravděpodobně se jeví start levého beka Biraghiho, jenž musel nuceně odstoupit kvůli potížím s kotníkem. Pondělní vyšetření prokázalo, že se nejedná o nic vážnějšího než mírný výron, i přesto se budeme muset spokojit s Maxim Oliverou.

Další velké změny se neočekávají, na pravém beku dostane Laurini přednost před Gasparem a jediná otázka tak zůstává ohledně Benassiho a Gila Diase, budou mít v trenérově mysli větší váhu vyztužení zálohy, nebo ataky po křídle? Připraven nastoupit bude i Riccardo Saponara, jenž se konečně zbavil zdravotních problémů a není vyloučeno, že se v průběhu utkání objeví na hřišti.

Předpokládaná sestava:

Sportiello, Laurini, Pezzella, Astori, Maxi Olivera, Badelj, Veretout, Benassi, Théréau, Chiesa, Simeone.

autor: Collin, vydáno 29. 9. 2017, zdroj: firenzeviola.it, foto: zimbio.com

Archiv článků