7. kolo Serie A: AC Chievo Verona – ACF Fiorentina 2:1

Gaspar v souboji o míč s Hetemajem
Gaspar v souboji o míč s Hetemajem (zimbio.com)

Další nepovedené odpoledne, fialky se nechaly ukolébat brzkým vedením, a nakonec se zkušeným a sehraným soupeřem nechaly přehrát.

Nezastavitelný Castro porazil Fiorentinu

Na pravém beku se v základu objevil místo Lauriniho Gaspar, zatímco Biraghi se dokázal včas uzdravit mohl alternovat na pozici levého obránce.

Fiorentina se dostala brzy do vedení, Théréau využil zaváhání Tomoviče, našel centrem Simeoneho a ten hlavou otevřel skóre.

Následně však hra Fiorentiny upadla do pasivity, která bohužel vyvrcholila v pětadvacáté minutě, kdy Biraghi zapomněl na nabíhajícího Castra a ten snadno překonal Sportiella.

Neuplynulo ani dvacet vteřin druhého dějství a opět byli v hlavní roli Biraghi a Castro, se stejným výsledkem jako v prvním případě a Chievo šlo dokonce do vedení. Fiorentina poté měla více ze hry, ale jednalo se spíše o platonický tlak, který nevedl k vážnějšímu ohrožení branky domácích.

Nyní následuje reprezentační pauza, během které bude muset Pioli se svým týmem hodně zapracovat. Následující série utkání proti Udinese, Beneventu, Torino a Crotone už ukáže, jakým směrem se tato sezona bude směrovat.

Co se povedlo a co nikoliv

Ve druhém dějství měla Fiorentina úctyhodných čtrnáct střel, na branku však nemířila ani jediná. Záložní dvojice Badelj a Veretout trpěla aktivní presink soupeře a ani nikdo další nedokázal strhnout kolektiv k vyrovnání.

Federico Chiesa působí unaveně, chtěl by, ale nohy to teď nezvládají. Zato Benassi stále – celkem oprávněně – nemůže přijít na chuť pozici pravého křídla. 

Dvě chyby Biraghiho jsou neomluvitelné, ale problém je, že i tak je lepší volbou na levého beka nežli Maxi.

Simeone není hrotový útočník, má nepopiratelné kvality, ale nemůžeme od něj čekat, že potáhne celý útok, jako kdysi například Luca Toni. A pomoc od Théréaua je jen minimální.

Fiorentina (4-2-3-1):

Sportiello, Gaspar, Pezzella, Astori, Biraghi, Badelj, Veretout, Benassi (77' Babacar), Théréau (56' Saponara), Chiesa (52' Gil Dias), Simeone. Trenér: Stefano Pioli.

Chievo (4-3-1-2):

Sorrentino, Cacciatore, Dainelli, Gamberini (71' Cesar), Tomović (64' Depaoli), Castro, Radovanović, Hetemaj, Birsa (73' Bastien), Pucciarelli, Inglese. Trenér: Rolando Maran.

autor: Giancarlo, vydáno 3. 10. 2017, zdroj: firenzeviola.it, violachannel.tv, foto: zimbio.com

Archiv článků