9. kolo Serie A: Benevento Calcio – ACF Fiorentina 0:3

Babacar střílí druhou branku Fiorentiny
Babacar střílí druhou branku Fiorentiny (zimbio.com)

Fiorentina veze z Beneventa snadné tři body, soupeř prohrál podeváté v řadě a kladl minimální odpor. V prvním dějství otevřel skóre Benassi, ve druhém poločase zpečetili vítězství Babacar a Théréau.

Benassi vstřelil první fialový gól, Babacar první letošní

Od úvodního hvizdu byl na hřišti jen jeden tým, po sedmi minutách hry prozkoušel pozornost brankáře Beneventa střelou z dálky Benassi, Brignoli byl ale připraven. O pár minut později zahrozil z trestného kopu Biraghi, jeho střílený centr skončil k překvapení všech na břevně. A poté se již slavilo poprvé, Simeone uvolnil nabíhajícího Benassiho a ten přízemní střelou k tyči překonal brankáře domácích.

Fiorentina přenechala soupeři impotentní držení míče a hrozila z protiútoků, jeden takový dovedl po půlhodině do solidní šance Simeone, ale nepřekonal brankáře Beneventa. Poté se domácí zmohli na jedinou šanci v zápase, Cataldi vyslal dělovku z dobrých pětadvaceti metrů a míč se před zraky zkoprnělých hráčů Fiorentiny odrazil od tyče ven.

Do druhého poločasu nahradil Simeoneho Babacar a hned po dvou minutách hry se střelecky prosadil. Veretout mu sklepl před branku přetažený centr zprava a Babacar zblízka uklidil míč do prázdné branky. Domácím tato branka sebrala i poslední zbytky chuti a odvahy a zápas se jen dohrával. V šestašedesáté minutě poslal Chiesa Babacara na zteč branky soupeře, brankář Brignoli ve snaze vypíchnout míč podrazil Babacarovi nohu a následovala penalta: míč si na puntík postavil Théréau a bylo to 0:3.

Utkání skončilo tříbrankovým vítězstvím fialek a hned ve středu čeká na Pioliho svěřence těžká zkouška. Do Florencie dorazí Torino, proti kterému Fiorentina musí za každou cenu prodloužit šňůru vítězství na tři.

Co se povedlo a co nikoliv...

Toto utkání se dost těžko hodnotí. Soupeř je prvoligový jen na papíře, kvalitou kádru v nejvyšší soutěži nejspíš nemá co dělat a dosavadní výsledky – viz absolutní rekord 9 proher v řadě – to potvrzují. Fialky v modrém odstínu předvedly zodpovědný výkon, soupeři nedovolili nic, a tak se těžko vyzdvihují jednotlivci.

Na vítězství měl největší podíl první brankou Benassi, ale nejvíce chvály zaslouží Babacar. Do druhého poločasu nastoupil místo Simeoneho a soupeři zasadil rozhodující rány, nejprve brankou na 0:2 a poté když vybojoval penaltu, kterou následně proměnil Théréau. Zmínku zaslouží i Simone Lo Faso, jenž se dočkal svého debutu v dresu Fiorentiny a nevedl si vůbec špatně, několik individuálních akcí a jedna jedovatá střela, která mířila jen těsně nad.