Aktuality

Nejnovější zprávy, Fiorentina a vše kolem fialek

Fialové aktuality

22. května 04:10 | Primavera

K prvnímu týmu se připojili čtyři junioři

Hned čtveřice hráčů Primavery trénuje společně s Áčkem. Jsou to Niccolò Chiorra (brankář, ročník 2001), Eduard Dutu e Lorenzo Chiti (oba obránci, ročník 2001) a Nicky Beloko (záložník, ročník 2000). Zdalipak zasáhnou i do soutěžních zápasů?

21. května 14:10 | Aktualita

Budoucnost Serie A se rozhodne 28. května

Již za týden bude jasnější, jakým směrem se vydá přerušená sezona Serie A. Na společné schůzi vedení fotbalu se zástupci vlády padne také rozhodnutí, zda dohrát sezonu tak jak je, a nebo přijdou na řadu playoff a playout.

16. května 14:58 | Primavera

Bigica opouští juniorku

Primavera Fiorentiny bude hledat nového trenéra, Emiliano Bigica se po třech letech s klubem dohodl na ukončení spolupráce. Jedním ze jmen, o kterých se v souvislosti s uvolněnou lavičkou spekuluje, je Alberto Gilardino, bývalý bomber Fialek a v součastnosti lodivod třetiligového Pro Vercelli.

12. května 20:57 | Aktualita

Sbírka pro Florentské nemocnice vynesla téměř milion eur

Fiorentina dnes oznámila, že klubem pořádaná sbírka «Forza e Cuore», které se zúčastnili také fanoušci a hráči, byla dnešním dnem uzavřena. Ačkoliv bylo původním cílem půl milionu, nakonec se podařilo vybrat celkem 872.000 eur, které budou věnovány nemocnicím ve Florencii na boj proti Covid-19.

7. května 19:21 | Aktualita

Fiorentina hlásí dalších šest nakažených Covid-19!

Od středy se všichni hráči, trenéři a zaměstnanci Fiorentiny podrobují testu na přítomnost viru či protilátek. Dnes klub oznámil, že další tři hráči a tři členové realizačního týmu jsou nakaženi Covid-19. Všichni jsou bez příznaků a ode dneška v izolaci.

7. května 07:46 | Aktualita

Matri ukončil kariéru

Útočník Alessandro Matri, jenž na jaře 2014 oblékal i fialový dres, se rozhodl ukončit profesionální kariéru poté, co byl od ledna bez zájemce o své služby.

2. května 12:22 | Přestup

Výměna Biraghi x Spinazzola?

Pokud by vám chyběly přestupové spekulace, Il Messaggero přináší info, že Cristian Biraghi by mohl po skončení v hostování v Interu zamířit do AS Roma, výměnou za Leonardo Spinazzolu.

30. dubna 06:35 | Aktualita

Ribéry je jediný mimo Florencii

Všichni hráči Fiorentiny se nacházejí ve Florencii a okolí ve svých domovech, očekávajíce pokyn k návratu k tréninku. Jedinou výjimkou je Franck Ribéry, jenž je se svou rodinou v Bavorsku, kde se připravuje individuálně, v rámci rekonvalescence po zranění kotníku.

29. dubna 06:30 | Aktualita

Pezzella pomáhá ve Florencii

Kapitán Fiorentiny Germán Pezzella pomáhá potřebným, v této složité době pro nemajetné obyvatele Florencie zajistil jídlo a pití. Hráčova pomoc měla být nezištná, na veřejnost vše vytroubil starosta Florencie...

27. dubna 20:00 | Kalendář

Od 18. května se hráči vrátí k tréninku

Italská vláda začala uvolňovat opatření zavedená proti šíření koronaviru, od 18. května se budou moct k aktivitě vrátit kolektivní sporty. Předpokládá se, že hrát by se mělo začít od 2. června.

19. dubna 08:00 | Aktualita

Jan Hable o brzkém konci kariéry

Zajímavý rozhovor s hráčem, jenž rok a půl oblékal fialové barvy a zelený pažit musel kvůli zdravotním problémům opustit již v sedmadvaceti letech. Podrobnosti 

9. dubna 11:53 | Aktualita

Blaszczykowski chce zachranit Wislu Krakov

Polský záložník jenž v minulosti oblékal dres Fiorentiny jedná o možnosti koupit klub a zachránit jej před zánikem. Podrobnosti 

5. dubna 13:50 | Zranění

Fialová trojice se uzdravila!

Fiorentina oznámila, že Vlahović, Cutrone i Pezzella jsou kompletně uzdravení, poslední testy u nich vyvrátily přítomnost viru Covid-19.

1. dubna 07:21 | Aktualita

Commisso není přesvědčen, zda se sezona dohraje

President Fiorentiny Rocco Commisso má jasno, zdraví je na prvním místě a dokud se neuklidní situace okolo Covid-19, nemá cenu přemýšlet o návratu na trávník. Podrobnosti 

17. března 15:22 | Zápas

EURO 2020 až za rok

UEFA dnes rozhodla, že se Mistrovství Evropy uskuteční až za rok, aby měly klubové soutěže více času k dokončení fotbalové sezony 2019-2020. Prozatím se odhaduje, že Serie A se opět bude hrát od května.

14. března 09:55 | Zranění

Fiorentina hlásí další nakažené

Germán Pezzella, Patrick Cutrone a fizioterapeut Stefano Dainelli byli pozitivně testováni na COVID-19, všichni tři jsou bez komplikací ve svých domovech ve Florencii.

13. března 18:27 | Zranění

Dušan Vlahović pozitivní na COVID-19

Klub informuje, že srbský útočník Vlahović je v současné době doma a bez příznaků. Přejeme brzké uzdravení, brate!

10. března 21:33 | Reprezentace

Germán Pezzella v nominaci Argentiny!

Kapitán Fiorentiny byl povolán na kvalifikační zápasy proti Ekvádoru a Bolívii.

10. března 16:01 | Zranění

Stop tréninku

S platností od zítřka 11. března Fiorentina informuje, že až do odvolání přerušuje sportovní aktivitu. Tréninkové centrum «Davide Astori» zůstane uzavřené.

10. března 08:00 | Kalendář

Fotbal se odkládá na neurčito!

Italská vláda ve snaze zamezit šíření nového typu koronaviru vyhlásila pro celé území karanténu, i fotbal musí jít stranou, a to minimálně do 3. dubna. Odloženy budou březnové zápasy Fiorentina - Brescia a Lazio - Fiorentina. Podrobnosti 

8. března 20:26 | Zápas

Udinese - Fiorentina 0:0

Nudné utkání s minimem šancí, prioritou byla pro oba celky obrana, nejblíže vstřelení branky byl Nikola Milenković, jenž orazítkoval tyč. Report z utkání